Як підготувати тендерну документацію?

Тендерна пропозиція — це подання потенційного постачальника у відповідь на запрошення до участі у тендері. Це робить пропозицію на поставку товарів або послуг, включаючи ціни та пропозиції для того, щоб ці вимоги були задоволені, якщо їх вимагали.

Запрошення на тендер надається потенційним постачальником тендерної документації із зазначенням інформації, необхідної для підготовки пропозиції. Важливо, щоб тендерна документація була вичерпною та чіткою, щоб отримати реалістичні ціни, що робить більш імовірним, що проект дотримуватиметься бюджету, як тільки розпочнеться робота, і зменшить ймовірність непорозумінь, помилок та скарг.Більш точно можна почитати на сайті https://www.uub.com.ua/rus/otsenochnaya-deyatelnost/otsenka-nedvizhimosti-v-sumah/.

Тендерна документація може включати:

  • Лист-запрошення взяти участь у тендері:
  • Тендерна форма (офіційне визнання того, що постачальник розуміє та приймає умови цієї тендерної документації);
  • Міський турнір (за умови опису проекту, дозволяє постачальнику оцінити витрати, які, хоча вони не є частиною будь-якого робочого пакету, передбаченого контрактом, необхідні способом та обставинами роботи, такими як завод, персонал , надання сайтів та соціальних установ);
  • Форма контракту, який буде використовуватися, умови контракту та будь-які зміни. Це може включати модель, яка дозволяє вносити зміни, якщо моделювання інформаційної побудови (BIM) використовується для того, щоб зробити протокол BIM частиною документації договору;
  • Вимоги до інформації про роботодавця, якщо використовується BIM (визначення інформації, яка буде необхідна для розробки цього проекту та для роботи над завершеним побудованим активом)
  • Конкуренція цін на документ (або аналіз суми контракту на проектування та будівництво проектів). Він описує, як потенційні постачальники мають рекомендовану розбивку загальної ціни пропозиції, і це фактично становить неоціненну накладну на вартість;
  • Графічний малюнок;
  • Креслення проекту та, можливо, існуюча інформаційна модель будівлі;
  • Технічні характеристики контракту на управління будівництвом, тендерна документація на торгові контракти може містити магістерську програму з управління будівництвом.

Слід подбати про те, щоб документи узгоджувались, щоб уникнути будь-якої можливості для неправильного тлумачення або двозначності. Копії тендерних документів слід зберігати на обліку. Може бути розумно надіслати відповідні документи безпосередньо субпідрядникам, переліченим у тендерній документації, та повідомивши учасника, що це було зроблено, тому вони самі цього не вимагають.

Для великих або складних проектів тендерну документацію слід розбити на кілька пакетів (навіть якщо лише один основний контракт), кожен із яких має власні проектні креслення та специфікації, придатні для видачі головним підрядником потенційному субпідряднику. Це полегшує тендер, ніж ціну підрядника, і полегшує клієнту порівняння тендеру, наприклад, оцінюючи шляхи розподілу витрат різними постачальниками, що може бути корисним у подальших переговорах.

Коли це зроблено, важливо переконатися, що інтерфейси між пакетами правильно визначені та чітко розділені на той чи інший пакет. Наявність занадто великої кількості пакетів збільшує кількість інтерфейсів і, отже, потенційні проблеми.